Kod produktu: 113065

Korektor koloru 2x100ml COLOR BACK

35,00 zł

(brutto )
  Chwilowy brak towaru
  Towar bliski wyczerpaniu


Koryguje kolor (włosów farbowanych) poprzez działanie procesów chemicznych mających na celu odwrócenie reakcji utleniania poprzez zerwanie wiązań cząsteczek substancji koloryzujących. Stworzony, by bezpiecznie i skutecznie ściągnąć kolor tylko przy stosowaniu szamponu. Nie stosować na włosy farbowane henną czy solami metalicznymi.

Działa dwufazowo. Usuwa wszystkie typy kosmetyków koloryzujących włosy, bez naruszenia naturalnego pigmentu. Może być używany jako korektor na całe włosy lub częściowo. Łatwy do nałożenia tylko w wybranych miejscach. Jego stopniowe działanie pozwala na obserwację działania i zatrzymania w przypadku osiągnięcia pożądanego odcienia.

 

Opakowanie: faza 1-reduktor, faza 2-aktywator, butelki po 100 ml.

MOŻE BYĆ STOSOWANY DO KOREKCJI KOLORU CZĘŚCIOWEJ LUB CAŁKOWITEJ, POZOSTAWIAJĄC WŁOSY ZDROWE I W DOBREJ KONDYCJI.

Stosowanie korekcji koloru:

  1. Nanieść na suche włosy.

  2. Zmieszaj dokładnie równe ilości kremu i żelu (faza 1-reduktor i faza 2 –aktywator) w miseczce lub w butelce aplikacyjnej. Użyj odpowiedniej ilości produktu w zależności od długości włosów. Załóż jednorazowe rękawiczki ochronne. Nakładaj produkt szybko i równomiernie na włosy, w miejscach gdzie chcesz skorygować kolor. Jeśli używasz butelki aplikacyjnej, wstrząśnij energicznie produkt by został odpowiednio wymieszany (45sek-1min). Aplikuj dokładnie na włosy, by zapewnić całkowite pokrycie. Nakładaj mieszankę natychmiast po przygotowaniu, bowiem działanie produktu maleje wraz z upływem czasu.

  3. Nałóż plastikowy czepek, pozostawiając go na 20 min. Sprawdzaj poziom rozjaśnienia wielokrotnie podczas zabiegu. Można zastosować letni strumień powietrza, by przyspieszyć działanie preparatu i skrócić czas oczekiwania.

  4. Zmyj włosy dokładnie wodą przez czas 3-5 min, następnie umyj je szamponem dwukrotnie. Jeśli kolor nie został całkowicie skorygowany, powtórz czynności z punktu 1 i 2 ( na wilgotnych, osuszonych ręcznikiem włosach). Nie powtarzaj procedury częściej niż 2-3 razy z uwagi na skórę głowy klienta.

  5. Jeśli tylko oczekiwany poziom koloru zostanie osiągnięty, należy nałożyć kremową wodę utlenioną 3% na umyte włosy 5 minut (z powodu naturalnych właściwości cząsteczek koloryzujących włosy mogą być za ciemne, jeśli by to nastąpiło powtórzyć zalecenia z punktów 1,2,3 na wilgotne włosy dopóki kolor nie zostanie odpowiednio ściągnięty. Powtórzyć punkt 4 i 5 do sprawdzenia rezultatu.

  6. Spłukać dobrze włosy, nałożyć i pozostawić na chwilę odżywkę. Suszyć włosy strumieniem ciepłego powietrza (uważając by nie podrażnić skóry głowy). Jeżeli będzie nakładany inny odcień, postępować zgodnie z zasadami koloryzacji.

UWAGA! Postępować zgodnie z zaleceniami użycia. Jeśli produkt dostanie się do oka należy natychmiast przemyć dużą ilością wody. Zaleca się używanie rękawiczek ochronnych. Może powodować reakcje alergiczne. Wskazane wykonanie wcześniej testu wrażliwości na produkt. Trzymaj w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie nadaje się do stosowania na brwi i rzęsy. Spłukać dokładnie po użyciu.

Tylko do użytku profesjonalnego.

Aktualna ocena klientów:  (3/5)
Ilość ocen: 0

Produkty podobne